Czego pragną kobiety?

We współczesnych mediach aż roi się od poradników kosmetycznych, zestawień najbardziej pożądanych kosmetyków roku, sezonu, tygodnia, produktów „must have” i innych zachęcających, a przy tym dyskretnie reklamujących konkretny produkt, tekstów. Jakich kosmetyków tak naprawdę pragnie kobieta i jakie są obecnie trendy kosmetyczne? To pytanie wcale nie jest proste, determinuje je bowiem kilka czynników. Kosmetyczny świat rządzi się swoimi prawami.

Kto wyznacza trendy na dany sezon roku kalendarzowego? Odpowiedzi jest kilka: projektanci, ludzie show-biznesu, ulica, pora roku – wszystkie są poprawne. Kobiety chcą używać kosmetyków, kolorów, które święcą triumfy na pokazach mody i czerwonym dywanie. Często także styl uliczny, który stał się inspiracją dla tytanów modowych, wpływa na upodobania kobiet.

Pewną regularność, która oczywiście wiąże się z poprzednimi czynnikami wyznaczającymi trendy kosmetyczne, wprowadzają pory roku – latem chętniej używamy jaskrawszych kosmetyków kolorowych, niż np. jesienią i stosujemy inną pielęgnację ciała. Wszystko to niezmiennie wpływa na popularność wybranych produktów kosmetycznych od wielu lat.