Fenomen kosmetyków z apteki

Coraz więcej aptek poszerza swój asortyment o bogatą ofertę kosmetyków. Coraz więcej osób sięga po dermokosmetyki, które zakupić można tylko w aptekach. Z badań wynika, że preparaty do skóry wrażliwej oraz przeciw starzeniu się skóry są najczęściej kupowanymi produktami kosmetycznymi w aptekach.

Coraz większą wagę przywiązuje się do świadomej pielęgnacji ciała. Coraz mniejsze znaczenie zaczyna mieć cena, zapach i opakowanie produktu, a coraz częściej zwracamy uwagę na skuteczność oraz składniki preparatów. Ze statystyk można odczytać, że dermokosmetyki to domena osób stosunkowo młodych oraz osób posiadających małe dzieci.

Rodziny z małymi dziećmi zwiększają zainteresowanie produktami do ochrony wrażliwej skóry dziecięcej. Coraz częściej w aptekach sięgają po kosmetyki do mycia, nawilżania i natłuszczania skóry dzieci. Statystyki pokazują także, że apteki położone w centrach dużych miast sprzedają najwięcej dermokosmetyków o działaniu spowalniającym proces starzenia się skóry, zmniejszającym istniejące zmarszczki i zapobiegające ich powstawaniu.

Jak się jednak okazuje, wśród osób starszych, około 60 roku życia i więcej, dermokosmetyki nie cieszą się dużą popularnością.