Formowanie iglaków

Piękny ogród to nie lada satysfakcja. Przystrzyżony trawnik i przycięte drzewka sprawiają, że ogród wygląda ładnie i estetycznie. Należy wiedzieć, że formowanie iglaków może być trudnym zadaniem, jeśli nie wiemy jak się do tego zabrać.

Oto kilka wskazówek, jak się z tym uporać i cieszyć się pięknym i zadbanym ogrodem. Pierwsze cięcie powinno być cięciem formującym. Chodzi o to, aby nadać krzewowi odpowiedni kształt.

Wraz z każdym kolejnym cięciem będziemy musieli dbać, aby ten kształt utrzymać. Z tego powodu warto zabrać się do tego jak najwcześniej. Im młodsza roślina tym lepiej.

Trzeba pamiętać, aby nie przyciąć zbyt wiele, a robić to z każdym razem stopniowo. Iglaki można formować w najróżniejsze bryły: stożki, kule, walce czy najbardziej fantazyjne figury. W sklepach ogrodniczych można kupić szablony, dzięki którym uzyskamy oczekiwany kształt.

Początkującym ogrodnikom zalecamy rozpoczęcie formowania od opanowania kształtu kuli lub stożka. Z czasem można przejść do bardziej wymyślnych figur i wyrzeźbić coś znacznie trudniejszego.

producent choinek