Jak drzewa mogą wpływać na nasze samopoczucie?

Nie od dziś wiadomo, że przebywanie w lesie, parku czy na skwerze, z dala od miejskiego zgiełku, potrafi nas zrelaksować. Zwykle uznajemy, że tak właśnie działa na nas cisza, zieleń i świeże powietrze. Zwolennicy jednej z metod medycyny alternatywnej, sylwoterapii, wierzą jednak, że kontakt z drzewami i krzewami może przynieść o wiele większe korzyści. Sylwoterapia, która inaczej nazywana jest drzewoterapią, ma zajmować się pobudzaniem organizmu do samoleczenia, pod wpływem przebywania w obecności drzew i krzewów.

Co więcej, osoby poddające się tego rodzaju terapii niejednokrotnie mają dotykać drzewa, obejmować je, głaskać i przytulać. Dzięki kontaktowi z naturą, mają szansę powrócić do naturalnej równowagi, co może mieć zbawienny wpływ na funkcjonowanie ludzkiego organizmu. Warto wiedzieć również, na jakiej podstawie ma działać ta metoda medycyny alternatywnej. Okazuje się, że drzewa oraz krzewy wydzielają tzw.

fitocyndy, które wykazują działanie bakteriobójcze i przeciwgrzybiczne. Mają też zdolność jonizowania powietrza. To sprawia, że mogą nieść pozytywny wpływ na drogi oddechowe człowieka. Z powodzeniem poprawiają także samopoczucie.