Jak leczyć się drzewami?

Różnorodne metody medycyny niekonwencjonalnej potrafią zaskakiwać. Większość z nas słyszała już o akupunkturze, akupresurze czy aromaterapii. Sylwoterapia, czyli leczenie poprzez kontakt z drzewami i krzewami, nie należy dziś jednak do popularnych metod walki ze schorzeniami. Jeśli jednak interesuje cię medycyna alternatywna, warto wiedzieć, jak czerpać siłę z tego rodzaju zabiegów.

Już samo przebywanie w otoczeniu drzew, na przykład spacer po lesie, może wpływać kojąco na nasze samopoczucie. Nadal jednak to za mało, by tego rodzaju przedsięwzięcie nazwać drzewoterapią. Podczas takiej terapii drzewo najczęściej należy objąć rękoma, pocierać dłońmi lub przytulać. Podobne skutki przyniesie opieranie się o drzewo plecami czy przykładanie do niego twarzy.

Dopuszcza się także kontakt poprzez ręce czy stopy. Specjaliści w dziedzinie medycyny alternatywnej często zwracają uwagę na fakt, że człowiek, który chce czerpać zdrowotną moc z natury, powinien dotykać drzew lub krzewów nagą skórą. Znaczenie w drzewoterapii ma jednak również to, jakie drzewo wybierzemy. Rozmaitym gatunkom drzew przypisuje się różne właściwości.

Niezależnie od gatunku, należy jednak pamiętać, że drzewo powinno być w pełni zdrowe. Nie może posiadać narośli ani pasożytów, na przykład huby czy jemioły.

www.raul.net.pl