Jak naturalnie walczyć z nałogiem papierosowym?

Palenie papierosów to zmora wielu z nas. Coraz częściej zdajemy sobie sprawę, że tego rodzaju nałóg odbija się w negatywny sposób zarówno na stanie naszego portfela, jak i organizmu. Niestety, zrezygnowanie z niego stanowi zwykle nie lada wyzwanie.

Okazuje się jednak, że w rzucaniu palenia może pomóc nam medycyna naturalna, na przykład akupunktura. Oczywiście, nakłuwanie nie sprawi, że nasza silna wola nagle okaże się niezwyciężona i chęć zapalenia kolejnego papierosa zniknie w mgnieniu oka. Faktyczny sukces w rzucaniu palenia zależy przede wszystkim od własnej motywacji palacza.

Należy jednak wiedzieć, że terapia akupunkturą pomaga na przykład łagodzić nieprzyjemne objawy, jakie towarzyszą nam po odstawieniu papierosów. Jak wynika ze statystyk, nawet 75% palaczy, którzy stosują akupunkturę, rezygnuje z sięgania po kolejne papierosy lub ogranicza ich liczbę. Po upływie roku od zakończenia terapii nie pali ok.

20% osób. Akupunktura może być więc jedną z wielu metod, które wspierają palaczy w walce z nałogiem. Na pewno powinieneś spróbować tego rozwiązania, jeśli sięgałeś już po różne metody, a jednak nadal nie uzyskałeś pożądanych efektów.

Może okazać się to dla ciebie lepsze niż plastry czy tabletki nikotynowe lub książki motywacyjne.

kosmetyki.higienaosobista.com.pl