Jakie kwiaty kwitną jesienią?

Najczęściej doceniamy urok swojego ogrodu w okresie letnim. Spędzamy wtedy dużo czasu na zewnątrz, czy to na leżaku, czy to przy grillu, i cieszymy się niesamowitą feerią barw, jaką serwuje nam własny kawałek ziemi.

Tymczasem czar ogrodu nie musi kończyć się wraz z odejściem lata. Zadbaj o to, by w twoim ogrodzie znalazły się również rośliny kwitnące jesienią.

Z pewnością sztandarowym, jesiennym kwiatem są wszelkie odmiany astrów. Są wytrzymałe na zimno, nie wymagają poświęcania zbyt dużej ilości czasu i zachwycają rozmaitością swoich kolorów i kształtów.

Warto z nimi poeksperymentować, obsadzając rabaty sadzonkami z różnych odmian i zdecydować, które z nich prezentują się najpiękniej. Wśród kolorowych i radzących sobie jesienią roślin, znajdziemy też dalie i chryzantemy.

Pierwsze z nich mogą poszczycić się pokaźnymi kwiatami, które będą cieszyć oko nawet podziwiane z daleka. Drugie z kolei świetnie poradzą sobie w trudnych warunkach – ze względu na to często wywołują niezbyt miłe skojarzenie z cmentarzami, na których często są wykorzystywane.

www.gregorinvestproject.pl