Kamień – naturalny materiał budowlany

Kamień to bardzo charakterystyczny, a zarówno najbardziej lubiany materiał używany w dzisiejszych czasach. Swoje początki w budownictwie z pewnością datuje na setki tysięcy lat wstecz, a trendy w jego używaniu nie zmieniły się do dziś. Ciekawe jest to, że kamień może być stosowany w pojedynkę, ponieważ jego prezentacja jest na bardzo wysokim poziomie, a z drugiej strony w prosty sposób może być łączony z innymi materiałami, np. powszechnie używanym drewnem lub szkłem.

Jest to materiał budowlany głównie służący do budowania konstrukcji zewnętrznych, czyli elewacji. Można się domyśleć, że charakteryzuje się bardzo wysoką wytrzymałością na uszkodzenia mechaniczne, czy działanie czynników zewnętrznych. Jest także wysoce odporny, dlatego używa się go także przy budowie fundamentów, aż po etap wykończeniowy. Swoje zastosowanie znajduje w wielu pomieszczeniach: holach, korytarzach, salonach, a nawet kuchniach.

Co ciekawe, z kamienia tworzone są materiały służące jako parapety, blaty, stoły, a nawet podłogi. Jest to rozwiązanie z którego korzystają raczej osoby o wysoce czułym zmyśle estetycznym, szukający rozwiązań nie do końca popularnych. Kamień to dość funkcjonalny materiał, ponieważ latem świetnie wychładza wnętrza, a zimą – kiedy jest nagrzany, utrzymuje ciepło przez bardzo długi czas. Opisywany materiał budowlany ma jeszcze jedną bardzo ważną zaletę – jest całkowicie wolny od składników, które powodowałyby jakiekolwiek choroby mieszkańców takich budynków.

Co więcej, większość kamieni nie wymaga stosowania specjalnych środków impregnujących, czy ochronnych, co jest szczególnie ważne dla tych, którzy raczej unikają kontaktu z silnymi chemikaliami. Kamienie ozdobne to materiały o bardzo dużej gamie wyboru faktur, kolorów, sposobów wykonania, rozmiarów – każdy zainteresowany z pewnością wybierze propozycję idealną dla siebie i swoich potrzeb.

farby do sitodruku