Kosmetyki Bliskiego Wschodu

Kosmetyka to jedna z wielu dziedzin, w której my Europejczycy, przejęliśmy wiele z dość odległej kultury Arabskiej. Muzułmanie są bowiem odkrywcami kilku dominujących nawet we współczesnej kosmetyce substancji. Wykonując profesjonalny makijaż koszalin jest miastem kultywującym tradycje. Wonne kwiaty i mazidła stosowane nawet kilka tysięcy lat temu w dalszym ciągu są popularne – co więcej, są cennym towarem ze względu na ich stuprocentowo naturalny skład i potwierdzoną czasem gwarancję skuteczności.

Najbardziej szokującymi metodami na upiększanie ciała, które znane były od dawna jest na przykład sposób depilacji wykorzystywany przez Arabskie kobiety. Na podobieństwo znanego nam wosku stosuje się mieszankę soli morskiej, soku z cytryny, cukru i wody. Tego typu kleik ma bardzo podobne właściwości, co znany nam, o wiele bardziej bolesny sposób na radzenie sobie ze zbędnym owłosieniem.

Henna, którą stosujemy do barwienia włosów jest również odkryciem krajów muzułmańskich, a w dodatku ta, która otrzymywana jest w sposób naturalny (czyli dawny) utrzymuje się o wiele dłużej, a w dodatku jej zastosowanie nie wiąże się z żadnymi efektami ubocznymi.

https://drogeria.sklep.pl/pol_m_Makijaz_Kremy-BB-i-CC_Joko-2070.html