Kredyt

Jeżeli decydujesz się na zakup samochodu na rynku wtórnym, powiedzmy trzy- lub czteroletniego, może się okazać, że będzie tańszy od modelu fabrycznie nowego nawet o połowę. Nie da się zaprzeczyć, że to kolosalna różnica.

Schody zaczynają się jednak, jeśli nie dysponujesz taką gotówką i chcesz uzyskać kredyt na zakup używanego auta. Kupując auto nowe uzyskasz zdecydowanie bardziej preferencyjne warunki kredytowania niż w przypadku rynku wtórnego.

Warto także podkreślić, że sama procedura uzyskiwania kredytu jest znacznie łatwiejsza dla aut z pierwszej ręki. Różnice w oprocentowaniu kredytów mogą sięgać nawet piętnastu punktów procentowych.

Im starsze auto decydujesz się nabyć, tym wyższa stopa procentowa a także krótszy będzie maksymalny czas kredytowania. Stwierdzenie, że auto nowe jest droższe jest oczywiście prawdziwe, jednak nabywcy często nie zdają sobie sprawy, jak daleko mogą sięgać dodatkowe koszty w przypadku rynku wtórnego.

I oczywiście należy pamiętać, że nawet mimo wnikliwej analizy ofert kupując samochód od poprzedniego właściciela decydujemy się tak naprawdę na „kota w worku”.