Lepiej się zabezpieczać niż płakać

Trzeba zrozumieć, że ciąża w określonych sytuacjach może być dramatem młodych ludzi, a nie powodem do szczęścia i radości. Dzieje się tak wówczas, gdy nikt ciąży nie planował.

Rodzice wciąż się uczą, chcieli jeszcze korzystać z życia, a raptem okazuje się, że muszą zmierzyć się z ogromnym wyzwaniem jakim jest posiadanie potomstwa. Niestety nie wszyscy są w stanie udźwignąć ten ciężar, skutkiem czego niektóre dzieci są oddawane do adopcji.

To i tak najlepsze możliwe rozwiązanie, bo bywa również tak, że maluszki są porzucane. Są to bardzo trudne sytuacje, ale chcemy podkreślić jedno – da się ich uniknąć.

Jeśli już młode osoby decydują się na współżycie, to nawet jeśli daleko temu do optymalnego momentu, nadal można robić to z głową. Sięgnięcie po środki antykoncepcyjne jest w tym kontekście najbardziej oczywistym i właściwym posunięciem.

Nawet prezerwatywa, o ile została poprawnie użyta, diametralnie ogranicza ryzyko zajścia w ciążę. A przecież jest to najtańsza i najłatwiej dostępna forma antykoncepcji.