Maści do zadań specjalnych

Na szczególne i nagłe problemy z cerą świetnym rozwiązaniem są maści, które znajdziemy w aptece za niewielką cenę. Pomagają one zażegnać chwilowy kryzys i przywrócić naszej skórze dobrą kondycję. Domowa apteczka powinna posiadać co najmniej trzy takie specyfiki: maść z witaminą a, nagietkową i cynkową.

Maść z witaminą a świetnie regeneruje naszą skórę. Powinno stosować się ją na podrażnienia, blizny po wypryskach i odmrożenia. Skóra jest po niej dobrze nawilżona i odżywiona, a nieprzyjemne napięcie przesuszonej cery zniwelowane.

To maść niemalże na wszystko – działa także na wypryski przyspieszając ich gojenie. Podobne działanie łagodzące ma maść nagietkowa. Dodatkowo z powodzeniem można ją stosować na bardzo przesuszoną, wręcz spękaną skórę.

Łagodzi i zmiękcza spierzchnięte usta i strupy. Jej zastosowanie jest bardzo szerokie, można używać jej do całego ciała. Pomocną jest szczególnie w zmiękczaniu uporczywej twardej skóry pięt, jak i całych stóp.

Maść cynkowa to specyfik, który z kolei ma bardzo wąskie zastosowanie. Działa wysuszająco i ściągająco i polecany jest na ropne wypryski i zmiany skórne. Jest za to bardzo skuteczna i daje widoczne efekty.