O czym pamiętać przy zakupie iglaków do ogrodu?

Iglaki mogą świetnie udekorować każdy ogród. Poza tym iglaki mogą spełniać funkcje praktyczną – mogą być żywopłotem i odgradzać naszą działkę od sąsiadów czy ulicy.

Przy zakupie iglaków do ogrodu warto pamiętać o kilku istotnych kwestiach. Po pierwsze, należy zastanowić się, gdzie w naszym ogrodzie chcemy posadzić iglaki, jakie i przede wszystkim zorientować się czy warunki glebowe będą dla nich odpowiednie.

Niezwykle ważne jest, aby także sprawdzić lub dopytać w sklepie ogrodniczym, na jaką wielkość rozrośnie się krzew czy drzewko. Nie chcemy przecież za jakiś czas wycinać rośliny tylko dlatego, że zasadzony krzew okazał się zbyt duży.

Będąc w sklepie ogrodniczym należy wybierać rośliny w doniczce. Jeśli zakupimy sadzonki wykopane prosto z ziemi, mogą być uszkodzone, przez co posadzone w naszym ogrodzie nie urosną.

Warto także dowiedzieć się od obsługi sklepu na temat kraju pochodzenia sadzonek. Trzeba wiedzieć, że te, które wyhodowano w cieplejszym klimacie, na przykład we Włoszech, mogą nie przetrwać polskiej, mroźnej zimy.