Ogród w stylu skandynawskim. Naturalna prostota

Ogród to szczególne miejsce, w którym poszukujemy wyciszenia. Aby ogród był zarówno miejscem estetycznym, jak i niezwykle relaksującym warto zaaranżować go w skandynawskim stylu. Ten styl jest szczególnie bliski naturze, dlatego będzie pasował właśnie do ogrodu. Zapomnij o perfekcyjnych ogrodach francuskich czy angielskich i postaw na naturalność.

Skandynawskie ogrody są piękne w swojej prostocie i łatwe w utrzymaniu. Wyróżniają się jasną kolorystyką. Warto wykorzystać białą lub szarą kostkę brukową bez zbędnych zdobień. Schodki lub brzegi rabat powinny być wykonane z podobnych, naturalnych tworzyw.

Najważniejszy jest oczywiście wybór odpowiednich roślin. Ogrodowe rośliny nie mogą być zbyt wymagające. Mają wyróżniać się łatwością w ich utrzymaniu. W skandynawskim ogrodzie odnajdą się iglaste krzewy i drzewa, a także wrzosy i ozdobne trawy.

Spokojną atmosferę ogrodu stworzą również meble ogrodowe. Bujana ławka wykonana z jasnego drewna czy wiklinowe stoliki nadadzą miejscu wyjątkowy klimat i zbliżą do natury.

https://kiddyfave.com/lozka-i-lozeczka,250,0.html