Pionowe z PVC

Kontynuujemy jeszcze przez chwilę wątek pionowych żaluzji. Ustaliliśmy, że ich wybór jest bardzo bogaty. O ile dla domu najlepsze są te oparte o tkaniny, to w przypadku obiektów biurowych znacznie lepiej sprawdzają się wertikale wykonane z tworzywa sztucznego. Modele z PVC mają te same zalety, które oferują materiałowe i do tego jeszcze kilka innych plusów.

Tu również możemy swobodnie dobierać kolorystykę, która powinna być zgodna z charakterem pomieszczenia. Biura mają to do siebie, iż są urządzane raczej oszczędnie. Rzadko kiedy projektanci pozwalają sobie na jakąkolwiek ekstrawagancję. Dlatego też pionowe żaluzje w biurze będą najczęściej białe, ewentualnie w tonacji kremowej.

Inne kolory są praktycznie niespotykane, choć mogą zdarzyć się wyjątki. Użycie PVC jest o tyle dobre, że znacznie ułatwia kwestię utrzymania czystości. Tworzywo sztuczne nie wchłania płynów ani barwników, więc takiej żaluzji nie da się zaplamić. Wystarczy przejechać po niej wilgotną szmatką, aby wszystko usunąć.

Oczywiście surowiec musi być wysokiej jakości, bo PVC jest jako prefabrykat dostępne w różnych wariantach. Aby uniknąć problemów, należy zamawiać wertikale dla biur jedynie u renomowanych producentów. Czy żaluzje z plastiku mogą sprawdzić się w domu? Jeśli wnętrze jest nowoczesne, to dlaczego nie? Żaluzje wykonane z PVC są odporne na wilgoć oraz promieniowanie UV. Oznacza to, że ewentualne kolorowe modele nie będą z czasem płowieć, co jest bolączką większości rolet materiałowych.

Jeśli klientowi zależy na rozwiązaniu bardzo praktycznym i bardzo trwałym, wybór jest prosty.

https://witek.pl/lozka/