Prezerwatywa – tania i dostępna

Najbardziej popularny na świecie środek antykoncepcyjny to prezerwatywa. Swój sukces zawdzięcza ona kilku czynnikom. Przede wszystkim kondomy można kupić bez problemu w większości sklepów, w każdej aptece, na stacjach benzynowych i w kioskach ruchu. Na ulicach coraz częściej pojawiają się też specjalne automaty, z których da się kupić prezerwatywy na sztuki.

To równocześnie jedna z najstarszych metod, której początki sięgają już czasów starożytnych (pierwsze w dziejach prezerwatywy wytwarzano ze zwierzęcych jelit). Czynnikiem, który niewątpliwie wpływa na popularność prezerwatyw jest również ich relatywnie niska cena. Oczywiście można spotkać kondomy różnych marek, z których jedne są tańsze, a inne droższe, jednakże ogólnie rzecz biorąc jest to metoda niedroga. Równocześnie prezerwatywa jest praktyczna – można ją łatwo schować do kieszeni, a po użyciu po prostu wyrzucić.

Aktualnie na rynku działa wielu producentów prezerwatyw, którzy rywalizują pod kątem ich wyglądu, budowy i czasami dodatkowych funkcji.