Rośliny, które odstraszają komary

Kto powiedział, że posadzone w ogrodzie rośliny mogą tylko pięknie wyglądać? Wiele z nich może mieć również bardziej praktycznie zastosowanie. Niekoniecznie mowa tutaj o owocach i ziołach, które możemy z powodzeniem wykorzystać i docenić również w kuchni.

Warto znaleźć w swoim ogrodzie miejsce dla roślin, które odstraszają komary. Jedną z takich roślin jest lawenda.

Jej zapach działa na komary drażniąco, a przy tym wygląda uroczo i, podobnie jak róże, może nadawać ogrodowi wyjątkowy, romantyczny klimat. Podobnie zadziała tymianek, bazylia oraz kilka innych ziół.

Odstraszające dla insektów jest także popularne geranium (czyli pelargonia szorstka). Wśród pięknie kwitnących kwiatów, działających na komary jak płachta na byka, możemy wyróżnić również mirt pospolity.

Oczywiście, nie sposób wyobrażać sobie działania tak silnego, aby jeden mały kwiatek czy krzewinka mógł uchronić przed atakami znienawidzonych komarów cały ogród. Dlatego warto dokładnie przemyśleć ich położenie.

Najlepiej, by znajdowały się w bezpośrednim sąsiedztwie miejsca, w którym dużo przebywasz – przy grillu, altance czy miejscu przeznaczonym na leżaki.