Skandynawski salon – kolory, meble i dodatki

Salon w stylu skandynawskim ma być zarówno prosty, jak i przytulny. Każda rzecz w pomieszczeniu powinna być funkcjonalna, ale równocześnie komponować się z całym wyposażeniem wnętrza. Minimalizm i ciekawe dodatki to wyznaczniki skandynawskiego stylu.

W salonie powinna królować biel. Biały kolor powinien przeplatać się z szarością, błękitem, beżem i pastelami. Jasna kolorystyka pomieszczenia, optycznie powiększa przestrzeń.

Jasne kolory można przełamać dodatkami w intensywniejszych barwach. Najlepiej, by meble były wykonane z naturalnych materiałów. W salonie musi znaleźć się wygodna sofa, a na niej poduchy w ciekawe wzory.

Warto ustawić regały na książki, które ukażą całą biblioteczkę. Otwarte półki to dobre miejsce dla minimalistycznych dekoracji. W salonie powinien znaleźć się również stół, a także kilka puf.

Minimalistycznie urządzone wnętrze wcale nie wyklucza dodatków. Takie akcesoria przełamują surowy charakter salonu i wprowadzają przytulny klimat. Dobrze, gdy będą wykonane z naturalnych tworzyw.

Mile widziane są lampy z papierowym abażurem, wazony z kolorowego szkła czy pledy w geometryczne wzory.