Suplementy zamiast leków?

Wśród zwolenników zdrowego stylu życia można spotkać osoby regularnie stosujące suplementy diety. Czy jednak kapsułki mogą stanowić zamiennik leków? A może wykorzystujemy je jako źródło witamin i minerałów, które nie spożywamy wraz z jedzeniem? Podstawową kwestią jaką powinniśmy przemyśleć to profilaktyka.

Nie obejmuje ona w żadnym wypadku spożywania leków czy ich zamienników. Robimy to tylko w przypadku wystąpienia choroby.

Dodatkowo trzeba pamiętać o przestrzeganiu zasad edukacji prozdrowotnej i unikaniu nadmiernego spożycia suplementów diety. Jeśli w naszym organizmie brakuje konkretnych witamin czy minerałów to powinniśmy w pierwszej kolejności zmienić dietę, a nie sięgać od razu po suplementy diety.

Czy suplementy diety są lepsze niż leki? Osoba, która ukończyła kurs edukacji prozdrowotnej zdaje sobie sprawę z różnic pomiędzy tymi tabletkami. Większość suplementów diety jest bardziej naturalna niż typowe leki, zwłaszcza syntetyczne, niemniej ich efekt jest inny. Jeżeli posiadasz wiele środków, które musisz brać regularnie doskonałym rozwiązaniem będą pojemniki na leki, które kupisz w każdej aptece, a Tobie pozwolą zorganizować miejsce na najważniejsze tabletki. 

Mniej efektów ubocznych opłacamy dłuższym leczeniem.