Szkodniki atakujące iglaki

Trzeba wiedzieć, że iglaki, mimo że możemy o nie odpowiednio dbać i starannie pielęgnować, są roślinami podatnymi na szkodniki ogrodowe. Atak insektów sprawia, że igły zaczynają opadać lub pojawia się na nich biały nalot.

Nierzadko zdarza się, że drzewka i krzewy iglaste zamierają bądź pędy ulegają zniekształceniom. To znak, że dzieje się coś złego, a przyczyny należy szukać w szkodnikach.

Najczęściej iglaki są atakowane przez mszyce oraz przędziorka sosnowca. Wiosną należy regularnie przyglądać się roślinom iglastym.

Jeśli zauważysz biały nalot na gałęziach, możesz być pewien, że krzew lub drzewko stało się ofiarą mszyc. Z kolei atak przędziorka sosnowca spowoduje, że igły zaczną stawać się żółte, z czasem brązowe, aż wreszcie opadną.

Często występującymi szkodnikami iglaków są również czerwce, które powodują, że pędy ulegają zniekształceniom, a roślina zaczyna obumierać. Aby się skutecznie pozbyć szkodników, należy zastosować środek chemiczny, który można zakupić w każdym sklepie ogrodniczym.