Tran na wzmocnienie

Kiedy na dworze zaczyna robić się coraz chłodniej, a sezon jesienno-zimowy zbliża się wielkimi krokami, trzeba pamiętać, by zadbać o swoje zdrowie. Jak jednak uniknąć chorób, kiedy o infekcję wcale nie trudno? Najlepszym sposobem bez wątpienia okaże się odpowiednie przygotowanie organizmu na chłodne dni. W tym przypadku, niebywałą pomocą będzie z pewnością tran.

Tran to olej wątrobowy, bogaty w witaminę A oraz witaminę D. Ponadto, zawiera on również nienasycone kwasy tłuszczowe. Tran najczęściej pozyskuje się z niektórych ryb, najczęściej dorszy lub rekinów.

Substancja ta działa korzystnie na mózg, a poza tym wzmacnia układ odpornościowy. W okresie zachorowań warto więc zadbać o to, by przyjmować ten cenny suplement, który uchroni organizm przed chorobami. Tran mogą przyjmować zarówno dzieci, jak i dorośli, szczególnie w okresie jesienno-zimowym.

Warto jednak pamiętać, że suplementu tego nie można łączyć z antybiotykami, gdyż może to wspomóc rozwój bakterii oraz wirusów, co też przyczyni się do przedłużenia choroby.