Trójbarwny powój dla zapominalskich

Każdy z nas zna osoby, które w zaciszu swojego domu mogą hodować tylko kaktusy. To jedyne kwiaty, które nie wymagają regularnego podlewania i niezbyt szybko odpłacą się marnym wyglądem za brak należytej opieki. A może ten problem dotyczy właśnie ciebie? Pomimo to, jeśli chcesz mieć piękny ogród, jest dla ciebie szansa.

Powój trójbarwny to dosyć efektowna roślina, która jest odporna na przesuszenie. Oczywiście, lepiej będzie czuł się regularnie podlewany, jednak nie skażesz go od razu na pewną śmierć, raz po raz zapominając o nawadnianiu. Najlepiej będzie rósł w nasłonecznionych miejscach.

Zresztą tylko w słoneczne dni można podziwiać kwiaty powoju w pełnej krasie – wieczorami oraz w pochmurne dni kwiaty się zamykają, by otworzyć się ponownie w bardziej dogodnych warunkach. Swoją nazwę powój trójbarwny zawdzięcza, jak łatwo się domyślić, charakterystycznym, trójkolorowym kwiatkom. Ich wnętrze zazwyczaj jest żółte, otoczone nieco szerszym, białym pierścieniem.

Dopiero obwódka kwiatów ma typowy dla danej odmiany kolor – od imponujących odcieni niebieskiego, aż po rozmaite róże oraz fiolety.

ochrona kukurydzy