Uczta dla kinomaniaka

Komputery przyniosły ze sobą prawdziwą rewolucję w świecie kinomanikaów. Wystarczyło kupić płytę z ulubionym filmem lub zakupić dostęp przez Internet, podłączyć głośniki i większy monitor, a już mogliśmy urządzić seans bez konieczności wychodzenia z domu.

Jeśli jednak zastąpiliśmy duży ekran komputera małym tabletem warto się zastanowić, czy będziemy mogli oglądać ulubione programy w równie łatwy i przyjemny sposób. Wielu użytkowników tabletów narzeka na problemy z kodekami, czy flashem, trzeba więc umieć stosować odpowiedni aplikacje lub przeglądarki.

Oczywiście ze wszystkimi tego typu problemami idzie sobie poradzić, jednak wymaga to trochę więcej sprytu i inwencji, niż w przypadku zwykłego komputera. W sieci coraz więcej legalnych stron oferuje jednak możliwość łatwego oglądania filmów i seriali za pomocą tabletu.

Wystarczy mieć w miarę szybki dostęp do Internetu oraz zainstalowane aplikacje lub dostęp do wcześniej wspomnianych stron. Oczywiście dużym ograniczeniem jest brak odpowiednich głośników, o ile nie dokupimy osobnego zestawu, brak możliwości odtwarzania płyt DVD oraz zbyt mały ekran, jednak plusem jest mobilność tabletu i możliwość oglądania filmów gdziekolwiek jesteśmy.