Uśmiech do fotografii

Obecnie tablety to gwiazdy praktycznie wszystkich koncertów. Niedawno Internet obiegła fotografia publiczności, wśród której co druga osoba z tabletem w ręku filmuje występ ulubionego artysty.

Również na ulicach coraz częściej spotykamy fotografów-amatorów, a czasami także profesjonalistów, którzy potrafią wykorzystać tablety do robienia naprawdę wysokiej jakości zdjęć. W tym aspekcie oczywiście zwycięstwo należy do tabletów – chyba nikt nie wyobraża sobie biegania z laptopem i fotografowania otoczenia, ze zwieszoną z ekranu wielką klawiaturą.

Zwykle jednak aparaty w tabletach nie cieszą się szczególnie dużą rozdzielczością, standardem są tutaj 2 megapiksele, bardziej wymagający mogą jednak zainwestować trochę więcej pieniędzy i zdecydować się na 5 megapikseli. Duży plus bezapelacyjnie stanowią programy do obróbki graficznej, w których możemy natychmiast po zrobieniu przerobić nasze zdjęcie, a nawet pstryknąć foto bezpośrednio za pomocą programu uzyskując bardzo ciekawe efekty; tutaj inwencja twórców jest nieograniczona i mają dla nas wiele propozycji.

Dzięki kamerce z przodu możemy natomiast prowadzić wideorozmowy lub bawić się w robienie najmodniejszych w tym sezonie selfie.